Alter Bridge i Kings of Leon grają dziś w Polsce!
Autorstwa Redakcja Radia Strefa Muzy na 2026-06-17
Prawdziwy najazd rockowych gwiazd! Alter Bridge i Kings of Leon rozgrzewają dziś Polskę
Czerwiec 2026 roku bezlitośnie rozpieszcza wszystkich fanów gitarowego grania. Dzisiejszy wieczór, 17 czerwca, przejdzie do historii jako jeden z najbardziej intensywnych muzycznie dni tego roku. Dokładnie w tym momencie tysiące fanów w kraju gromadzą się na dwóch ogromnych, równoległych wydarzeniach. Rockowa rewolucja opanowała jednocześnie Małopolskę i Ziemię Łódzką!
Amerykańskie uderzenie w Krakowie: Alter Bridge w Klubie Studio
W krakowskim Klubie Studio melduje się dziś legendarna amerykańska formacja Alter Bridge. Zespół powrócił do Polski w absolutnie znakomitej formie, co fani słyszą od pierwszych sekund widowiska. Kameralna, ale niezwykle energetyczna przestrzeń krakowskiego klubu to idealne miejsce na bliskie spotkanie z potężnymi, mięsistymi riffami Marka Tremontiego. Całość dopełnia jedyny w swoim rodzaju, hipnotyzujący wokal Mylesa Kennedy’ego, którego skala niezmiennie wprawia w osłupienie.
Stadionowe hymny w Łodzi: Kings of Leon w Atlas Arenie
Dokładnie w tym samym czasie łódzka Atlas Arena dosłownie drży w posadach za sprawą Kings of Leon. Bracia Followill przywieźli do Polski potężny, przekrojowy materiał. Łódzka publiczność ma okazję usłyszeć wyjątkową fuzję ich twórczości – od surowych, brudnych, garażowych hitów z początków kariery, aż po gigantyczne, stadionowe hymny, które śpiewa z zespołem cała hala.
– Taki skumulowany kalendarz koncertowy to marzenie każdego fana rocka. Wybór między Krakowem a Łodzią był piekielnie trudny, ale niezależnie od lokalizacji, oba te zespoły dają z siebie na żywo absolutne sto procent energii – komentują fani na gorąco w mediach społecznościowych.
Rockowa mapa dzisiejszych koncertów (17 czerwca 2026)
| Zespół | Miasto | Miejsce koncertu | Czego mogą spodziewać się fani? |
| Alter Bridge | Kraków | Klub Studio | Ciężkich gitarowych brzmień, wirtuozerskich solówek i genialnego wokalu Mylesa Kennedy’ego. |
| Kings of Leon | Łódź | Atlas Arena | Niezwykłego klimatu, surowego rocka i wielkich hitów znanych z list przebojów na całym świecie. |
To dopiero początek wielkich emocji!
Dzisiejsze rockowe szaleństwo w Krakowie i Łodzi to zaledwie idealny przedsmak tego, co czeka nas w najbliższych dniach. Polskie areny i stadiony dopiero się rozgrzewają. Już za dwa dni, 19 czerwca, w Krakowie wystąpi megagwiazda światowego formatu – Doja Cat. Z kolei pod koniec miesiąca czeka nas wielki, spektakularny finał stadionowej trasy Dawida Podsiadło, który zamknie swój imponujący tour na PGE Narodowym w Warszawie.
Photo by Hector Bermudez on Unsplash